Online léčba

Léčebná intervence pro uživatele konopných drog

Online léčba Končim s hulenim, přesněji a odborně nazývaná internetová léčebná intervence, je službou pro uživatele konopí, kteří chtějí se svým užíváním něco dělat a mají obavy, že to sami nezvládnou. Program nabízí mnoho užitečných nástrojů pro kontrolu užívání, praktické přehledy a tipy, jak přestat či hulení omezit, a v neposlední řadě možnost individuálních konzultací s osobním garantem prostřednictvím chatu.

Forma a obsah

Základní program je koncipován jako 6-8 týdenní, a to dle možností a přání klienta a jeho individuálního postupu léčbou. Uživatel prochází připravené úkoly, zaznamenává chutě, pracuje na motivaci a zvládání rizikových situací. Pravidelně konzultuje aktuální problémy s osobním garantem.

Témata a úkoly

Výhody a nevýhody hulení – proč omezit či přestat

Rizikové situace – jak je poznat a co s nimi

Chutě a pocity - jak je zvládat

Sociální tlak – co dělat s jointem v ruce

Nouzový plán – co dělat s jointem v puse
 

Jak se přihlásit

Program online léčby běží v současné době v uzavřeném, pilotním provozu. Kapacita je zároveň omezena finančními zdroji, takže naší snahou je přijímat do programu primárně ty, kteří o změnu a odbornou pomoc opravdu stojí. Registrovat se do programu je tak možné skrze SELF TEST, který vyhodnocuje rizikovost užívání a na jehož konci se v případě, že jste dle výsledku do léčby indikováni, automaticky objeví formulář pro přihlášení.

Po registraci vás zařadíme do pořadníku a v momentě, kdy se v léčbě uvolní místo, vám zašleme pozvánku s přístupovými údaji. Zájemce upozorňujeme, že pro spuštění programu je ideální stolní počítač - aplikace není určena pro chytré telefony ani další mobilní zařízení, nefunguje ani na většině tabletů.
 

Připomínky?

V případě, že jste zkoušeli náš SELF TEST a máte k němu co říci, můžete vyplnit minutový anonymní dotazník. (Formulář je umístěn na stránkách SANANIMu, které službu Kočnim s hulenim provozuje.)
 
Pokud se vám náš projekt líbí a rádi byste nás podpořili jinou formou, například finančně, můžete tak učinit zde.
Díky vašemu příspěvku budeme schopni navýšit kapacitu léčby, tedy zaměstnat více odborníků, kteří působí jako osobní garanti klientů. Současná kapacita programu je bohužel pouze 5 osob.
 
 
Od května 2016 máte jedinečnou příležitost podpořit naši službu prostřednictvím aplikace MELINDA - dárcovské aplikace České spořitelny. STAHUJTE ZDE.